Jaký sport je pro vás ten pravý???

7. června 2008 v 13:23 |  Diety, Cvičení apod.
Beran
Toto znamení má rádo opravdu chlapské zábavy, kde se dá prezentovat hra svalů nebo červený dres. Beran je totiž jedinec, který se umí vyžívat v prostředí, kde se míří tvrdě na věc. Proto takový box, kulturistika nebo vzpírání patří mezi typické zábavy tohoto znamení. Možná se dá počítat i americký fotbal a ragby, spojující mrštnost se silou. Pak ale můžeme hned přidat veškeré automobilové závody, především tuningové zábavy a závody tahačů. Všechno, co řve a okolo čeho je hluk, jim vyhovuje a naplňuje vzrušením.
Býk
Toto znamení příliš nevypadá na podobné zájmy. Zdá se, že nejraději má co nejméně fyzicky náročné akce. Ale v dětství bývají Býci hodně aktivní, proto je rodiče často tělesně zaměstnávají. A oni, pokud jsou brzy podchyceni, nezklamou. Blízko mají k atletice, ale taky ke gymnastice, kde záleží na vytrvalém nabírání svalů na těch pravých místech. Sympatie mají taky k propojení s estetickou stránkou. Často se projeví jako dobří obchodníci se sportovními potřebami.
Blíženci
Nedá se říct, že by většina lidí tohoto znamení bláznila po sportu. Ale většinou mají velmi šikovné ruce a nohy, které se dají uplatnit u tolika sportů. Míčové hry jako házená, basketbal nebo lakros jim často vyhovují svými triky a zábavností. Hlavně taky sázkou na šikovnost, která je při nich potřeba. Hodně z nich se pak spíš rádo účastní komentování. Atletické disciplíny závislé na běhu taky vyhovují, ale především ty kratší. Stejně tak i závodní cyklistika. Blížencům jde zkrátka o rychlost a kratší dobu.
Rak
Toto znamení má v ohledu sportovních disciplín nejblíže k vodě. Proto jeho zrozence nejčastěji najdete někde u vodní plochy či v bazénu, kde si provičují tempa. Je tedy logické, že mezi nimi bývá hodně plavců, skokanů do vody, ale třeba i zručných akvabel. Ne málo z nich si taky užívá vodáckého sportu. Mají rádi sjíždění řek s bójkami a závody na umělých kanálech. Kánoe, kajaky, čtyřveslice, osmiveslice, všechny tyto lodě rádi používají.
Lev
Toto znamení bývá často hodně sportovně zaměřené. Už odmala zrozenci často a hodně cvičí své schopnosti i odolnost těla. Blízko mají především k atletickým disciplínám, kde uplatní svoji dynamiku. Často bývají všestranní, proto můžou dělat i různé sedmiboje nebo desetiboje. Důležitá je pro ně radost z pohybu. Proto jim tolik vyhovují sporty vyšlé z dvorských zábav a spojené s různou podívanou. Můžou se pak příjemně předvádět, jsou to divadelníci. Pravidelné cvičení posiluje jejich srdce.
Panna
Toto znamení většinou nemá ve sportu velké zalíbení, ale přesto jim určité druhy pohybu vyhovují. Mezi ně určitě patří běh ve všech jeho formách. Třeba ten orientační, umožňující sportovcovu všestrannost. Nebo spolupráce na odvětvích, kde je potřeba technická podpora. Například závody ultralehkých letadel nebo mechanika aut na okruzích. Samozřejmě taky cyklistika, cyklokros a podobně. Ale i hodně fotbalistů patří k Pannám.
Váhy
Toto znamení taky nemusí tolik sportovat. Pokud už se k něčemu podobnému odhodlá, dokáže v sobě najít spoustu skrytého talentu. Zrozenci mají rádi střádání aktivity a pasivity. Proto je pro ně dobrým sportem golf, kde se spojuje soustředění s uvolněním a procházkou greenem. Nebo tenis, kdy síť odděluje dvě poloviny hřiště. A všude jsou samé přestávky. A pak třeba elegantní kriket. Váhy prostě nechtějí přehánět.
Štír
Tito zrozenci sportují kvůli tomu, aby si utužili schopnosti a sami sobě něco dokázali. Často je baví simulovat skutečný boj, jako je to u paintballu nebo zápasu. Mají rádi asijské bojové sporty, často trénují ve volné přírodě. A trochu i v opravdu extrémních podmínkách. Sjíždění divokých řek, prolézání nepřístupných jeskyní, soutěž o iron-mana (chlapíka, co všechno vydrží), to bývají sporty určené přesně pro ně.
Střelec
Toto je nejtypičtější znamení sportovců. Střelci mají zálibu v různorodém pohybu, který je díky endorfinům uvádí do stavů radosti. Začínat to může kolektivními sporty, kdy tvoří kreativní součást týmů, přes lehkou atletiku až třeba po dostihové závody, parkúr a lov. Třeba i na africkém safari. Většiny aktivit si užívají, často i v zahraničí, což je spojuje s ostatními lidmi různých národností.
Kozoroh
Toto znamení má spoustu specifik. Ne všichni z nich si jsou schopní sportu užívat. Ale mezi horolezci mají velké procento zastoupení. Milují totiž hory, kdekoliv jsou. Pak bývají úspěšní ve sportech, které závisejí na vytrvalosti, odolnosti a samotářství. Takže třeba maratón je typickým příkladem. Ale zimní sporty taky bývají hodně oblíbené, třeba slalom, sjezd nebo cross-country.
Vodnář
Tito lidé, pokud už sportují, mají rádi nejmodernější druhy fyzické relaxace. Což ale neznamená, že by nikdy nevstávali od počítačových her. Extrémní sporty jim vyhovují i naživo. Milují veškeré létání, taky paragliding nebo skoky s padákem na cíl. Ale i zábavy velkoměst, jako je všechno okolo skateboardu, bmx nebo in-line bruslí. To vytváří docela osobitou pop-kulturu, s čímž Vodnáři nemají problém.
Ryby
Tito tvorové mají rádi vodní živel, se vším všudy. Proto se často věnují sportům na moři, jako je ježdění na jachtách nebo sportovní rybaření. Taky je baví přeplavby na dlouhé vzdálenosti. Ani zmrzlá voda je nezastaví, v tomto znamení se totiž narodila spousta hokejistů. Ale i sportovních tanečníků. Stejně tak tanec na ledě zvaný krasobruslení si dokážou hodně užívat. Citlivé nohy taky dělají dobré fotbalisty.
No nevim jestli to moc sedí, ale budiž :o)) Co myslíte vy ???
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama